تعدیل نیروی انسانی در بحران

شما بهترین ماشین را هم بخرید، اگر نیروی انسانی نداشته باشید که از آن ماشین استفاده کند مسلماً ماشین تان زمین می ماند.
برای من یک ابهامی وجود دارد که آیا دلیل اینکه ما می خواهیم تعدیل نیروی انسانی بکنیم این است که کسب و کارمان به نقطه نهایی رسیده و دیگر نمی توانیم آن را ادامه دهیم و یا اینکه نه، شرایط اقتصادی خوبی نیست؟
اگر حالت اول باشد سازمان باید تغییر ساختار بدهد و روی کسب وکار جدید فکر کند و اگر حالت دوم باشد بستگی دارد به نوع صنعت.
در همه صنایع نیروی انسانی سرمایه است ولی در بعضی از صنایع نیروی انسانی خیلی خیلی سرمایه است. یعنی آنقدر صنعت تخصصی است که اگر شما نیروی انسانی را تعدیل کنید بعدها نمی توانید نیروی جدید را بکار بگیرید و به آن نقطه که مدنظر شماست برسانید و اگر بتوانید برای شما هزینه بسیاری خواهد داشت.

ادامه مطلب

نیروهای انسانی شما همان نیروهایی هستند که دیروز شما را به سود رسانده اند.

نیروهای انسانی شما همان نیروهایی هستند که دیروز شما را به سود رسانده اند؛ بنابراین برای حفظ شان باید تلاش نمود.
متأسفانه در شرایط دشوار بین المللی که به ما تحمیل شده است، واحد های تولیدی و شرکت های خدماتی با مشکل بزرگی مواجه اند که مسأله تعدیل نیرو را بوجود آورده است.

ادامه مطلب

چگونه در بحران دچار محو شدن خاموش در کسب و کار نگردیم؟

چگونه در بحران دچار محو شدن خاموش در کسب و کار نگردیم؟
در زمان بحران مهم است که اضطراب مشتری را درک کنیم و برای آن موضع مناسبی انتخاب کنیم. وقتی در بحران هستیم، باید توجه کنیم که همانگونه که ما نگران جریان نقدینگی سازمان خود هستیم، مشتریان نیز دارای اضطراب و نگرانی نتایج آتی از دست دادن نقدینگی خود و تبدیل آن به محصول و خدمت شما هستند.

ادامه مطلب

مدیر ایمیلی نباشید.

آیا همه روابط شما و کارمندانی که زیر دستتان کار می‌کنند به امضاهایی محدود است که پای برگه‌ها می‌زنید یا همه دستورها را از طریق یادداشت و ایمیل و پیام کوتاه می‌دهید و خیلی با نیروهایتان رو در رو نمی‌شوید؟ آیا فقط سالی یک بار و در جشن روز تاسیس شرکت کارمندها را می‌بینید؟
اگر این‌طور است، پس اصلا عجیب نیست که کارمندها انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر نداشته باشند و اصلا از خودشان پشتکار نشان ندهند. بنابراین اگر می‌خواهید به نیروهایتان انگیزه بدهید سعی کنید در طول روز روابط بیشتری با آن‌ها داشته باشید، تلفن‌ها و ایمیل‌های کاری را ساعت‌ها و روزها بی‌جواب نگذارید و حتی اگر لازم است روی مساله‌ای بیشتر فکر و بعد نظرتان را اعلام کنید. این مساله را چه از طریق ایمیل و چه از طریق نامه یا پیغام تلفنی به کارمندان خود اعلام کنید. این اصل را بپذیرید که هرچه ارتباط شما به عنوان مدیر یا سرپرست با کارمندهایتان کمتر و محدودتر باشد، کیفیت کارشان افت، کیفیت کارشان افت

ادامه مطلب

مدیران خودشیفته (نارسیسم) و اثرات آنها 1

خودشيفتگي يک ويژگي فطري ـ شخصيتي و بنيادي انسان است که بسته به نوع زمينه‌هاي ژنتيک افراد، تربيت خانوادگي، شرايط رشد و شرايط اجتماعي و محيطي، ممکن است تشديد شده و يا شدت يابد، به نحوي که بر ساير ويژگي‌هاي شخصيتي غالب شود. در خود شیفتگی شخص در ذهن خویش صفات و فضائل ایده آلی را می سازد و خود را دارای آن صفات تصور می کند. شخص تصویری از خویش می سازد که به میزان قابل توجهی، با آنچه واقعی است، فاصله دارد. مشخصات مدیران خود شیفته – خود را عقل کل و فردی عالی و بی نظیر تصور می کند. و تصوری که از خود دارند، قوی تر از خود واقعی است. – ضعف ها و نواقص خود را بصورت حسن می بیند و به کمک منطق سازی و تحریف، آنها را نماینده یک شخصیت قوی و بی نقص می پندارد.

ادامه مطلب


Choose the best cheap jerseys at amazing prices. Always gives you the best cheap jerseys You Will Love It!.